Üdvözöllek a torrestime.gportal.hu-n. A weblap Fernando Torresel foglalkozik, aki egy spanyol labdarúgó. Jelenleg a Chelsea football club-ban focizik.Az EB ideje alatt, a Spanyol válogatott tagja.A weben minden infót megtudhatsz róla, és minden nap friss hírrel várlak titeket. xoxo. wiky♥
Mint mindenhol itt is ugyanazok a szabályok vonatkoznak a csetezőkre. Annyit kérek tőletek, hogy csakis az alap szabályokat tartsátok be, miszerint "- Nem írunk más nevében, és - kultúráltan fejezzük ki a véleményünket." Ha ezt betartjátok nagyon boldog leszek. ( :
elit partnerek
Ez lenne az oldal elit csarnoka, ahova szép weblapok sokaságát válogatom be, úgyhogy ne habozz, jelentkezz bátran, ha egy kicsit is szépnek/tartlamasnak érzed a webedet. ( :
top partnerek
Íme a top csere, ahova 100%, hogy elfogadom a jelentkezéseteket. Ha valaki elitet kér, azonban az már betelt, biztosan fel fogom ajánlani a top cserét. ^^
projectek
Ha érdekel, hogy Fer mibe vágott bele, azaz minek volt, vagy éppen minek a jelenlegi reklámarca, akkor ezt figyelmesen tekintsd végig. ( :
Pepsi reklám Mikor: 2012. Hol látható: TV-ben, minden csatornán Szerep: Mellékszereplő (nálunk) Hivatalos reklám • Hivatalos oldal
Nem sok előnye van annak, hogy az ember szép lassan megvénül, de egy mindenképpen: túl a harmincon már nincs rászorulva, hogy könyvek, újságcikkek alapján tájékozódjon, és próbálja meg magában elhelyezni a nemzetközi futball eredményeit, változásait. Látjuk, átéljük, mindenkinek megvannak a saját tapasztalatai, megfigyelései.
Amit az elmúlt négy évben láttunk a spanyoloktól, az maga a történelem, és elsősorban nem is csak azért, mert korábban senki nem tudott három nagy tornát nyerni egymás után (olimpiát, Copa Américát nem sorolnám azok közé). Spanyolország rengeteg óriási egyéniséget adott a futballnak Butragueñótól Raulig, Hierrótól Mendietáig, mégis csak a szimpatikus vesztes kategóriáig jutottak. Ám mindez egycsapásra megváltozott, mikor a spanyol válogatottat már nem személyekhez, hanem stílushoz kezdtük kötni. 2008 óta nem elsősorban egyéniségekről beszélgetünk, hanem arról, hogy mit jelent és mit ér nemzetközileg a tiki-taka. A választ megkaptuk: a tiki-taka a sebezhetetlenség szinonimájaként kerül majd be a történelembe: három torna, három győzelem, miközben az egyenes kieséses szakaszban még mindig nem tudtak gólt rúgni az ellenfelek. 990 perc vesztegzár. Holland foci gyakorlatilag nem létezett az 1970-es évekig. Ott voltak az 1934-es majd a '38-as olimpián, aztán mikor legközelebb, 1974-ben kijutottak a világbajnokságra, rögtön döntőt játszottak, miután 1971 és '73 között három BEK-et nyert az Ajax.
Most vagy az történt, hogy egyik napról a másikra a holland anyák turbófokozatban szülték a világ legjobb játékosait, vagy az, hogy Rinus Michels alapjaiban változtatta meg a futballról alkotott korábbi elképzeléseinket. Olyan rendszert és stílust alkotott, amelyet sem utánozni, sem legyőzni nem tudtak az ellenfelek. Természetesen mindez nem sikerülhetett volna a megfelelő tudású egyéniségek nélkül, mégis arról beszélünk örökké, hogy totális futball, és csak másodsorban tesszük hozzá, hogy Cruyff, Neeskens, Arie Haan vagy Johnny Rep.
Spanyolország megvédte Eb-címét, miután a lengyel-ukrán közös rendezésű kontinensbajnokság fináléjában legyőzte az olasz labdarúgó-válogatottat. A spanyol lapok euforikus hangvételben írnak a történtekről, visszaköszönő szó a „Histórico” és a „Tricampeones”. Mindkettővel a történelmi triplázásra utalnak: korábban még egyetlen válogatott sem tudott sorrendben három egymást követő nagy világversenyt – vb és kontinensbajnokság – megnyerni!
Marca:
Spanyolország és senki más – A „vörösök” minden idők legjobb csapata – A válogatott kiváló játékkal őrölte fel Olaszországot, és szerezte meg harmadik Eb-győzelmét, illetve sorrendben harmadik koronáját, ami korábban még senki másnak nem sikerült
A lap internetes kiadásának főcíme ennél lényegesen egyszerűbb, bár így is minden tökéletesen kiolvasható belőle: ¡Gracias, gracias, gracias!
As:
Európa bajnokai! - Del Bosque: Adtunk egy pillanatnyi boldogságot Spanyolországnak
A sportnapilap címoldalán a döntő gólszerzői mellett kiemeli, hogy a finálé legjobbjának Iniestát választották meg, míg Torres lett a torna gólkirálya. Közérdekű információként pedig közli: a válogatott háromkor érkezik meg Madridba, este fél kilenckor pedig a Cibeles téren lesz a fieszta.
Az internetes kiadás főcíme egyszerre utal a harmadik Eb-aranyéremre, valamint a mostani generáció harmadik nagy sikerére: ¡Tricampeones!
A Spanyolország–Olaszország döntővel ma véget ért a 2012-es Európa-bajnokság. A fináléban a címvédő spanyolok viszonylag hamar vezetést szereztek, amelyet még a szünet előtt megdupláztak. A végére Thiago Motta sérülése miatt emberhátrányba kerültek az olaszok, a régi-új bajnok így négy gólnál állt csak meg. Soha nem tudtak olyan borzalmas színvonalúak lenni a mérkőzések az Európa-bajnokságokon, hogy a finálét ne övezte volna óriási várakozás. Elmondták a véleményüket a szurkolók, az olvasók, a spanyol király, az olasz államfő és kollégáink is.
A címvédő spanyoloknál a legnagyobb kérdés az volt a mérkőzés előtt, hogy továbbra is folytatják-e a csatár nélküli játékot, vagy újra három támadóval állítja ki csapatát Vicente del Bosque. A kezdők kihirdetésekor aztán kiderült, ismét csak szómágiát hallhattunk a szakembertől, hiszen a három (kinevezett) támadó David Silva, Cesc Fabregas és Andrés Iniesta lett... A bajszos mester kollégája, Cesare Prandelli kapitány kisebb csodát tett a squadra azzurrával, amelyet a várakozások és az előjelek ellenére a döntőbe vezetett, és a németek elleni játékukat látva a legnagyobb kritikusaik is elnémultak. A rutinos mester azért igyekezett elaltatni, agyondicsérni az ellenfelet, levéve némi terhet az övéiről – már amennyire lehetséges az ilyesmi. Azt korán kizárta Prandelli, hogy ismét három védővel állnak ki a spanyolok ellen, mint a csoportkörben, majd a 4–4–2-es hadrendben pályára küldött csapata egyetlen meglepetést sem tartogatott, sőt csavart is csak egyet: Ignazio Abate lett a jobb oldali védő Federico Balzaretti helyett. A mérkőzés előtt megtekinthettük a jó tízperces döntőköszöntő ünnepséget, amelyet a két megelevenedő kabalafigura vezetett fel, majd egy 600 szereplős „élőkép-orgiát" láthattunk. Virágok, jelképek, szurkolók, labda, fejelő fejek és cipős lábak (az egyik kifejezetten Olaszország-alakú lett) rajzolódtak ki a kék műanyaggal leterített gyepen.
A Spanyolország–Olaszország (4–0) Eb-döntő után Vicente del Bosque a tőle megszokott visszafogottsággal értékelt, véleménye szerint az első góllal megtörték a lendületesen kezdő olaszokat, majd a második találattal tulajdonképpen eldőlt a meccs. A szakember a családjának és az egész spanyol labdarúgásnak ajánlotta a sikert. Olasz kollégája, Cesare Prandelli úgy véli, nem rontottak el semmit – erőnlétileg bukták el a meccset. Prandelli a jövőről is beszélt, elmondta, folytatja a megkezdett munkát.
SPANYOLORSZÁG: „A TEHETSÉG DIADALA”
„Nagyon nyomtak, de az első találat visszavetette őket, majd a második döntőnek bizonyult. Mi is érezzük az emberek örömét, és megünnepeljük ezeket a boldog pillanatokat, amelyeket sikerült elérnünk” – mondta az olaszokat az Eb döntőjében 4–0-ra legyőző spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Vicente del Bosque, akit megkérdeztek: bizonyította-e az igazát, hogy igazi csatár nélkül kezdett a selección.
„Nem. Egyszerűen csak azt tettük, amit a legjobbnak gondoltunk. Nagy ellenféllel csaptunk össze, és sokat fejlődtünk. Logikus volt, hogy Villa és Puyol is velünk ünnepelt a pályán, azért jöttek, hogy velünk legyenek. A spanyol futballnak és a családomnak ajánlom ezt a sikert” – tette hozzá a szakember meccs utáni értékelésében.
Játékosai közül a második spanyol találatot jegyző balhátvéd, Jordi Alba nyilatkozott elsők között a lefújást követően. A 23 éves futballista el sem hiszi, hogy mi történt vele.
„Ez volt az első Európa-bajnokságom. A társaim már korábban történelmet írtak, és ma én is elértem ezt velük. Még el sem hiszem. Most megünnepeljük a győzelmet. Nagyszerű torna volt ez, és sikerült betalálnom. Ezekben a pillanatokban a barátaimra, a családomra és azokra az emberekre gondolok, akik segítettek” – mondta boldogan Jordi Alba, aki azt is hozzátette, örül, hogy a torna alatt lezárult az átigazolási ügye és a Valenciától nevelőegyesületéhez, a Barcelonához szerződhetett.
Nemzetközi és egyéni rekordok sorát írta át a spanyol labdarúgó-válogatott vasárnapi Európa-bajnoki győzelme.
Csapat rekordok:
Spanyolország lett az első nemzet, amely zsinórban három nagy tornán diadalmaskodott (2008-as Európa-bajnokság, 2010-es világbajnokság, 2012-es Európa-bajnokság).
Spanyolország az első ország, amelyet megvédte Európa-bajnoki címét.
Spanyolország címvédésével beérte Németországot, mint legeredményesebb nemzet az Eb-n, 2012 és 2008 mellett 1964-ben is győzött.
Spanyolország 4-0-s győzelme a legnagyobb különbség egy Eb- vagy vb-döntőn.
Spanyolország zsinórban 12 Európa-bajnoki (selejtező nélkül) mérkőzésen maradt veretlen.
Spanyolország selejtezőket beleértve 29 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.
A spanyol keret 13 játékosa a futballtörténelemben először játszott két Eb-döntőben, és nyerte meg a trófeát.
Spanyolország tartja az Eb-k és vb-k kieséses szakaszának leghosszabb kapott gól nélküli sorozatát, a 2008-as negyeddöntő óta érintetlen hálója.
Spanyolország 92 éves átkot tört meg Olaszország ellen, utoljára 1920-ban győzte le a taljánokat.
Egyéni rekordok:
Iker Casillas minden idők első futballistája lett, aki 100 győztes válogatott mérkőzésen szerepelt.
Iker Casillas 509 percig nem kapott gólt az Európa-bajnokságon, ezzel átadta Dino Zoff időtlen idők óta álló 494 perces rekordját.
Fernando Torres lett a futballtörténelem első játékosa, aki két Eb-döntőben betalált.
Xavi lett az első, aki két Eb-döntőben gólpasszt adott.
David Silva öt találatnak volt részese (két gól, három assziszt), ami a legtöbb az idei tornán.
Vicente Del Bosque lett az egyetlen edző, aki megnyerte a Bajnokok Ligáját (kétszer), a világbajnoki és Európa-bajnoki trófeát.
Diadalittasan, mégis reálisan értékeltek az immár háromszoros Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatott hősei a vasárnap 4-0-ra megnyert döntőt követően. Vicente del Bosque az olaszok szenvedéséről beszélt, Fernando Torres és Xavi formájuk tökéletes időzítését ecsetelte, Jordi Alba annak örült, hogy mennyire jól együtt tudott játszani új, barcelonai csapattársaival, míg Iker Casillas az ifjúsági csapatoktól vezette le a siker titkát.
Megannyi támádás érte a címvédőt unalmas, veszélytelenül passzolgató stílusa miatt, de Torres szavai a lehető legjobban leírják a választ:
„Azt tettük, amit kellett, és a végére hagytuk a legjobb formánkat – jelentette ki a fináléban szerzett góljával és gólpasszával az Aranycipőt behúzó csatár. – Ez kellett ahhoz, hogy újra bajnokok legyünk. Fantasztikus érzés ez a mostani, szinte leírhatatlan. Csak az ilyen diadal hozza ki az emberből. Rendkívül büszke vagyok, hogy az ország nevét öregbíthetjük, és olyan élményekkel gazdagodtam, amelyeket soha nem felejtek el."
"Nagyon akartak, és az első gól megviselte őket – ezt már Vicente del Bosque, a futballtörténelem első triplázó edzője (Európa-bajnoki-, vilkágbajnoki- és Bajnokok Ligája-serleget nyert) nyilatkozta, majd csapata uralmáról beszélt. – A második után el is dőlt a meccs. Végig birtokoltuk a labdát, nyomás alá helyeztünk mindenkit a tornán, ezzel a sikerrel pedig történelmi tettet hajtottunk végre a spanyol futballban. Egy fantasztikus generációról beszélünk, ha valakik, akkor ők tudják, hogyan kell futballozni, mert ebben az országban mindent kitanulhattak. Halljuk, milyen boldogok a szurkolók, és szeretnénk kiélvezni a pillanatokat, megdolgoztunk ezért. Bejött a hamis kilences? Csak úgy állítottam össze a csapatot, ahogy a legjobbnak láttam. Fölénőttünk egy nagyon erős együttesnek."
Xavi eközben jobbnak érezte csapatát az olaszoknál: „Jobbak voltunk náluk, irányítottuk a mérkőzést. Valószínűleg a torna legjobb mérkőzését játszottuk. Rendkívül boldog vagyok, az egész ország együtt örül, megérdemelt győzelmet arattunk, amelyet innentől élveznünk kell, hiszen történelmet írtunk – válaszolta a Telecincónak. – Nagyon sokat segített, hogy korán vezetéshez jutottunk, még többet birtokoltuk a labdát, jobban járattuk körbe, mint ők és kényelmesen játszottunk. Kulcsszerepet vállaltam ma, örülök, és annak is, hogy sikerült bizonyítani mindazoknak, akik kritizálták a játékunkat és nem hittek bennünk. Mindig jó az ilyen kihívásoknak megfelelni!"
Az UEFA a győztes spanyol válogatottból Andrés Iniestát választotta az Európa-bajnokság legjobb játékosának. Az európai szövetség kihirdette a torna 23 fős álomcsapatát is – az aranycipős Fernando Torres nélkül. A Barcelona középpályása egyike volt annak a tíz spanyol játékosnak, aki bekerült a legjobbak közé, az egyéni elismerést a fináléban nyújtott teljesítményével támasztotta alá, ahol a mérkőzés emberének választották.
„Iniesta díjazása az Európa-bajnokságon a kreatív, alázatos, önzetlen futball erősítésének szándékát tükrözi – indokolta az UEFA szakértőinek döntését Andy Roxburgh technikai igazgató a szervezet honlapján. A további esélyeseket emlegetve hozzátette: „Gerrard kitűnően futballozott, igazi vezető volt, de Pirlo is zsenálisan játszott, Xavi könnyedén ismételhetett volna, ahogy Xabi Alonsóról sem szabad megfeledkezni." Iniesta nem a számokkal emelkedett ki: 551 játékperc alatt gólt nem szerzett, 14 lövése talált kaput, egy gólpasszt adott, 463 passzából 350 talált célt (75 százalék) és 14-szer szabálytalankodtak vele szemben. A legnagyobb hiányzó kétségtelenül az Aranycipőt megnyerő Fernando Torres, de Mats Hummels is eséllyel pályázott a védelembe, azonban az ott szereplő hat név jogosságát aligha lehet megkérdőjelezni.
AZ UEFA 23 FŐS EURÓPA-BAJNOKI ÁLOMCSAPATA:
kapusok: Gianluigi Buffon (Olaszország), Iker Casillas (Spanyolország), Manuel Neuer (Németország) védők: Gerard Piqué (Spanyolország), Fabio Coentrao (Portugália), Philipp Lahm (Németország), Sergio Ramos (Spanyolország), Pepe (Portugália), Jordi Alba (Spanyolország) középpályások: Daniele De Rossi (Olaszország), Steven Gerrard (Anglia), Xavi (Spanyolország), Andrés Iniesta (Spanyolország). Sami Khedira (Németország), Sergio Busquets (Spanyolország), Mesut Özil (Németország), Andrea Pirlo (Olaszország), Xabi Alonso (Spanyolország), David Silva (Spanyolország), Cesc Fabregas (Spanyolország) támadók: Cristiano Ronaldo (Portugália), Mario Balotelli (Olaszország), Zlatan Ibrahimovic (Svédország)
Az első félidő eseményei nagyon kedvezően alakultak a spanyolok számára, ugyanis kétszer is a hálóba találtak. Az olaszoknak is volt néhányn agyobb helyzetük, de a spanyolok szerencséjére, ezekből nem lett tú nagy baj. A spanyolok első gólját Silva szerezte, aki jelenleg a Man.Cityben focizik. A gólpasszt Fabregas a Barcalona focistája adta, és így Silva fejjel a hálóba juttatta a labdát. 1-0-ra vezet Spanyolország. Nem kellett túl sokat várni a második spanyol gólra sem, mivel Jordi Alba egy szép kényszerítő után a hálóba jutatta a labdát. A spanyolok vezetnek 2-0-ra.
Várjuk a folytatást.
A második féliőben se nagyon változtak az erőviszonyok, az olaszok mint a három cserelehetőségüket felhasználták, ami elég rosszul sült el számukra, mivel a meccs vége előtt 30 perccel lesérült az egyik játékosuk, akit így le kellett hozni, emiatt 10 emberrel fejezték be a meccset. Szabálytalanság nem történt! A spanyolok újra megmutatták, hogy az "unalmas" foci még mindig a legeredményesebb, és jól kitömték az olaszokat, akik próbálták az EB eddigi meccsein kupírozni a spanyolok rövidpasszos játékát, ám ez csak a németek ellen vezetett sikerre, mivel elég göröngyös volt a csapat továbbjutása. A spanyolok mondhatni hozták a kötelezőt, és becserélték Pedrot, (David Silva) - aki David Villa 7es mezét "örökölte" amúgy Villa sérülés miatt nem játszhatott az EB-n - majd Torrest (Cesc Fabregas) is. Nando becserélése nem volt rossz döntés, mivel egy zseniális kiugratás után megszerezte ezen az EB a 3. gólját, (és a döntő harmadik találatát is ő jegyzi) így csatlakozott Mario Gomezhez, Cristiano Ronaldohoz, Mario Balotellihez..... De ez még nem minden! Torres történelmet írt ezzel a góljával, mivel nagyon kevesen, (sőt lehet hogy senki) tudtak kettő külömböző EB fináléban gólt lőni. Majd becserélték Juan Matát is aki Torres csapattársa a Chelsea focicsapatában. A spanyolok már csak passzolgattak, amikor Torres elszaladt a szélen, húzott befelé, majd lepasszolta a labdát a mellette érkező Juan-nak aki szépen belőtte, és megszerezte a spanyol válogatott 4. egyben utolsó találatát a 88. percben. Az olaszok minden reménye elszállt. De csak itt jött a csattanó! Megválasztották a torna gólkirályát! Ilyenkor koppan sok ember álla, mivel FERNANDO TORRES lett a 2012-es EB gólkirálya 3 góllal, és 1 gólpasszal!
Gratulálok Fernandonak, és a spanyoloknak is a címvédéshez, mellye megint csak rekordot döntöttek! Vamos Espana! ♥
(írta a szerk.)
ISMÉT FABREGAS TÁMAD. Megvan a spanyolok kezdőcsapata, Fernando Torres csak a padra került, és Cesc Fabregas kezd az olaszok ellen. Most már tudjuk, a Silva, Fabregas, Iniesta trió Del Bosque beharangozott csatársora.1998-ban, de 3-0-ra kikapott a döntőben Franciaországtól.
SPANYOLORSZÁG: Casillas – Arbeloa, Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Xabi Alonso – David Silva, Fabregas, Iniesta. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
MEGVAN AZ OLASZOK KEZDŐJE IS. Nincs különösebb meglepetés Cesare Prandelli kezdőjében.
Összegyűjtöttük az Európa-bajnokság döntőjébe jutó két csapat eddigi mérkőzéseit. Tekintse meg, hogy a spanyol és az olasz válogatott hogyan jutott el a fináléig! Ma este a Spanyolország–Olaszország kijevi döntővel befejeződik a június 8-án kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság. A két csapat az 1. fordulóban, a C-csoportban 1–1-es döntetlent játszott egymással. azóta az olaszok kétszer győztek és két döntetlent játszottak (az angolok ellen a negyeddöntőben tizenegyesekkel nyertek), összesen hat gólt szereztek és hármat kaptak. A spanyolok összesen háromszor nyertek és kétszer játszottak döntetlent (a portugálok ellen az elődöntőben tizenegyesekkel nyertek), nyolc gólt szereztek, egyet kaptak. A spanyoloknál a Cesc Fabregas, Fernando Torres, Xabi Alonso trió a legeredményesebb 2-2 góllal, míg az olaszoknál Mario Balotelli három találattal.
Akiket további videók is érdekelnek a Spanyolok továbbjutásáról, azok kattintsanak ide!
A következő meccs, amin szurkolhatunk Fernandonak, és az Ő csapatának:
Brighton- Chelsea
Rang: Felkészülési mérkőzés Időpont: Augusztus 4. Pontos idő: 16:00 Csatorna: DigiSport
időbeosztás
Kíváncsi vagy, hogy mikor láthatod majd Fernandot a pályán focizni? Esetleg arra vagy kíváncsi, hogy az elkövetkező jövőben, mikor fog a csapata szerepelni, akár tét, akár barátságos mérkőzésen, akkor itt mindig nyomonkövetheted azt.
Európa Bajnokság
Elődöntő:
2012.06.27. Portugália ellen. 0-0 (tizenegyesekkel 4-2) 2012.07.01. Olaszország ellen 4-0
Premier Ligue: Előszezon:
2012.07.18. Seattle Sounders 4-2-re nyert a Chelsea 2012.07.22. Paris Saint - Germain 1-1 2012.07.25. MLS All-Stars 3-2-ra kikapott a Chelsea 2012.07.28. AC Milan 1-0-ra kikapott a Chelsea
tabella
Íme a Premier League tabellája, melyen nyomonkövetheted kedvenc klubbodtörténéseit, és azt is megtekintheted, hány ponttal állnak azon a bizonyos helyen.
#
Csapat
M
GK
P
1.
Arsenal
0
0
0
2.
Aston Villa
0
0
0
3.
Chelsea
0
0
0
4.
Everton
0
0
0
5.
Fulham
0
0
0
szavazás
Rendszeresen fel fogok nektek tenni Torres kapcsolatos kérdéseket, és nagyon remélem, hogy ezeket majd készségesen meg is fogjátok válaszolni. Igaz, ezek a "kérdések" maximum egy közvélemény-kutatásnak felelnek meg. (:
Nem tudom, ezt mennyire kell magyarázni, de ez csupán csak a másik weboldalam gyorslinkje, ha netán valakit érdekelne. ( :
információ
A torrestime.gportal.hu nem áll kapcsolatban Fernandoval, sem hozzátartozójával, sem barátaival. Ez szimplán csak egy rajongói weblap. A tartalom saját írású, vagy saját gyüjtésű. A letöltésekért nem vállalok felelősséget, a kinézetet másolni tilos. A lopás szigorúan tilos (!!!!!) és komolya következményeket von maga után.