Üdvözöllek a torrestime.gportal.hu-n. A weblap Fernando Torresel foglalkozik, aki egy spanyol labdarúgó. Jelenleg a Chelsea football club-ban focizik.Az EB ideje alatt, a Spanyol válogatott tagja.A weben minden infót megtudhatsz róla, és minden nap friss hírrel várlak titeket. xoxo. wiky♥
Mint mindenhol itt is ugyanazok a szabályok vonatkoznak a csetezőkre. Annyit kérek tőletek, hogy csakis az alap szabályokat tartsátok be, miszerint "- Nem írunk más nevében, és - kultúráltan fejezzük ki a véleményünket." Ha ezt betartjátok nagyon boldog leszek. ( :
elit partnerek
Ez lenne az oldal elit csarnoka, ahova szép weblapok sokaságát válogatom be, úgyhogy ne habozz, jelentkezz bátran, ha egy kicsit is szépnek/tartlamasnak érzed a webedet. ( :
top partnerek
Íme a top csere, ahova 100%, hogy elfogadom a jelentkezéseteket. Ha valaki elitet kér, azonban az már betelt, biztosan fel fogom ajánlani a top cserét. ^^
projectek
Ha érdekel, hogy Fer mibe vágott bele, azaz minek volt, vagy éppen minek a jelenlegi reklámarca, akkor ezt figyelmesen tekintsd végig. ( :
Pepsi reklám Mikor: 2012. Hol látható: TV-ben, minden csatornán Szerep: Mellékszereplő (nálunk) Hivatalos reklám • Hivatalos oldal
Eljárt az idő a hagyományos csapatrészek felett, a focisták a legtöbbször mindenképpen ziccerig akarják játszani a helyzeteket, az összeszokottság a válogatottban is fontosabb lett az egyéni képességeknél, a spanyolok játékra pedig továbbra sincs ellenszer. Számunkra ezek voltak az Európa-bajnokság tanulságai. Spanyolország jött, látott és a rengeteg kritika ellenére úgy győzött az Európa-bajnokságon, hogy az egyenes kieséses szakaszban gólt sem kapott, akárcsak két éve a vébén és négy éve az Eb-n. A spanyol taktika ellenszerét továbbra is kutathatják az ellenfelek, de néhány következtetést azért így is érdemes levonni.
Ha nagy a tét, elfogynak a gólok
Az első két csoportkör után úgy tűnt, hogy a mostani az utóbbi évek leggólgazdagabb Eb-je lesz. Végül összesen 76 gól született, ami azt jelenti, hogy eggyel elmaradt a 2008-as és a 2004-es tornától is, de ha a döntőn a spanyolok nem szórják meg Olaszországot, akkor ez a szám még alacsonyabb lett volna. A mérkőzésenkénti 2,45-ös gólátlag egyáltalán nem rossz (a 2010-es vébén például 2,27 volt ugyanez az adat), de az első 16 mérkőzés után 2,8-nál jártunk. Főleg a második csoportkörben potyogtak a gólok, ezen a nyolc találkozón 26 találat született, ezt követően azonban a csapatok sokkal óvatosabbak lettek.
Fejjel megy, távolról nem
Soha egyetlen Eb-n nem szereztek ilyen sok fejesgólt, a korábbi rekord 16 volt még 2004-ből, most viszont 22-szer találtak be fejjel, ami az összes találat 28 százaléka. Michel Platini szerint ebben nagy szerepe volt az ötödik játékvezető jelenlétének, ám a szakértők úgy vélik, hogy a labda minősége, illetve a taktikai szempontok (a szélsőjáték reneszánsza, illetve a felfutó szélsőhátvédek megnövekedett szerepe) sokkal inkább hozzájárultak ehhez. A tizenhatoson kívülről viszont feltűnően kevésszer, mindössze ötször lőttek gólt a csapatok, Samir Nasri (Anglia ellen), Theo Walcott (Svédország ellen), Rafael van der Vaart (Németország ellen) és Philipp Lahm (Görögország ellen), míg az Eb egyetlen szabadrúgásgólját Pirlo érte el a horvátok ellen. Úgy tűnik, hogy a csapatok inkább igyekeznek ziccerig játszani az akciókat, mint hogy távolról ellőjék a labdát, pedig ha a Tango valóban olyan jól irányítható, mint ahogyan azt a fejesgólok mutatták, akkor talán érdemesebb lett volna többször próbálkozni messziről.
Csapategység a válogatottban is
Gyakran hangoztatott tétel, hogy a szövetségi kapitányoknak azért van sokkal nehezebb dolguk a klubedzőknél, mert kevesebb időt tölthetnek együtt a kerettel, és alig van idejük a csapatépítésre. Az Európa-bajnokság megmutatta, hogy a kapitányok ezt azzal igyekeznek kiküszöbölni, hogy ha egy mód van rá, akkor megpróbálják egy-két klubcsapatra építeni a válogatottat. Az orosz együttes gyakorlatilag egy Zenit-CSZKA Moszkva vegyesnek felelt meg, a spanyolok Barcelona-Real Madrid vegyes csapattal álltak ki, a német válogatott a Bayern Münchenre épült, az olaszok pedig nagyon sokat vettek át a Juventustól, volt olyan meccs, ahol hat Juve-focista volt a kezdőben.
Nem véletlen, hogy a fenti négy csapatból három ott volt a legjobb négy között, a negyedik elődöntős pedig az a Portugália volt, amelynek kezdő tizenegye az öt meccsből négyszer ugyanaz volt, és Paulo Bento az ötödik alkalommal is csak kényszerűségből változtatott. De a többi válogatottnál sem alkalmazták a rotációs rendszert, inkább egy sztenderd kezdő tizenegyre építettek, emiatt azonban minden korábbinál több játékos volt a tornán, aki egyáltalán nem léphetett pályára.
Csatár nélkül is gólra törően
Taktikai szempontból előzetesen nem vártak sok újdonságot a tornától, de azért akadtak érdekéssegek. A leggyakoribb játékrendszer továbbra is a 4-2-3-1 volt, illetve ennek különböző variációi, leginkább a 4-3-3, amelyben azonban a szélsők gyakorlatilag megfeleltek a másik felállás középpályásainak. Ettől a rendszertől viszont éppen a két döntős tért el leginkább. Az olaszok az első két mérkőzésükön, részben kényszerűségből 3-5-2-ben futballoztak, majd később átálltak a 4-4-2-re, amely azonban nem az a statikus taktika volt, amelyet az angolok ugyanebben a hadrendben produkáltak. A négy középpályás nem egyvonalban játszott, hanem gyémánt (vagy másként rombusz) alakzatban, és Andrea Pirlo az általa tökélyre fejlesztett visszavont irányító pozíciójában a torna egyik legjobb játékosa lett, míg a két csatár rendre kihúzódott valamelyik oldalra, vagy visszalépett a középpályára.
Utóbbi a spanyolokra is jellemző volt, akik úgy nyerték meg az Európa-bajnokságot, hogy a hat mérkőzésből háromszor a kezdő tizenegyükben nem volt a hagyományos értelemben vett csatár. Az írek és a horvátok ellen Fernando Torres, a portugálok ellen pedig Álvaro Negredo kezdett, a másik három meccsen viszont Francesc Fabregas volt a legelső ember, vagyis Vicente del Bosque a klasszikus értelemben véve 4-6-0-s szisztémában játszatta csapatát.
Hogy a csatár nélküli futball mennyire nem jelentett védekező játékot, azt a döntő is mutatta, ahol Spanyolország 4-0-ra nyert, és az első gólnál Fabregas adott gólpasszt David Silvának, a másodiknál pedig a felfutó balhátvéd, Jordi Alba került ziccerbe Xavi kiugratása után. Ez is jelzi, hogy a hagyományos háromtagú felosztás (hátvéd-középpályás-csatár) egyre kevésbé állja meg a helyét, és sokkal praktikusabb az együtteseket négy csapatrészre bontani.
A következő meccs, amin szurkolhatunk Fernandonak, és az Ő csapatának:
Brighton- Chelsea
Rang: Felkészülési mérkőzés Időpont: Augusztus 4. Pontos idő: 16:00 Csatorna: DigiSport
időbeosztás
Kíváncsi vagy, hogy mikor láthatod majd Fernandot a pályán focizni? Esetleg arra vagy kíváncsi, hogy az elkövetkező jövőben, mikor fog a csapata szerepelni, akár tét, akár barátságos mérkőzésen, akkor itt mindig nyomonkövetheted azt.
Európa Bajnokság
Elődöntő:
2012.06.27. Portugália ellen. 0-0 (tizenegyesekkel 4-2) 2012.07.01. Olaszország ellen 4-0
Premier Ligue: Előszezon:
2012.07.18. Seattle Sounders 4-2-re nyert a Chelsea 2012.07.22. Paris Saint - Germain 1-1 2012.07.25. MLS All-Stars 3-2-ra kikapott a Chelsea 2012.07.28. AC Milan 1-0-ra kikapott a Chelsea
tabella
Íme a Premier League tabellája, melyen nyomonkövetheted kedvenc klubbodtörténéseit, és azt is megtekintheted, hány ponttal állnak azon a bizonyos helyen.
#
Csapat
M
GK
P
1.
Arsenal
0
0
0
2.
Aston Villa
0
0
0
3.
Chelsea
0
0
0
4.
Everton
0
0
0
5.
Fulham
0
0
0
szavazás
Rendszeresen fel fogok nektek tenni Torres kapcsolatos kérdéseket, és nagyon remélem, hogy ezeket majd készségesen meg is fogjátok válaszolni. Igaz, ezek a "kérdések" maximum egy közvélemény-kutatásnak felelnek meg. (:
Nem tudom, ezt mennyire kell magyarázni, de ez csupán csak a másik weboldalam gyorslinkje, ha netán valakit érdekelne. ( :
információ
A torrestime.gportal.hu nem áll kapcsolatban Fernandoval, sem hozzátartozójával, sem barátaival. Ez szimplán csak egy rajongói weblap. A tartalom saját írású, vagy saját gyüjtésű. A letöltésekért nem vállalok felelősséget, a kinézetet másolni tilos. A lopás szigorúan tilos (!!!!!) és komolya következményeket von maga után.